Biz Kimiz?

Eşitlik politikalarını geliştirme ve ayrımcılıklara karşı mücadeleleri büyütme deneyimleri olan bir grup genç aktivist tarafından kuruldu.
Yer aldığı sivil toplum örgütlerinde, profesyonel hayatında ve çeşitli gönüllü çalışmalarında eşitlik talebine vermiş, hak mücadelesini güçlendirmiş aktivistler olarak bu alanı geliştirmeyi hedefleyerek bir araya geldik.

Eşitliği, Türkiye’de üzerine yeterince çalışılmamış barış kültürü ile ele almayı hedefliyor, yenilikçi yöntemler ve kalıcı çözümlere odaklanıyoruz. Özellikle kutuplaşmaların, çatışmaların, nefret söyleminin, ayrımcı pratiklerin çoğaldığı zamanlarda eşitlenebilmeyi bir barışma şartı; çatışmasızlık sonrası stratejisi ve demokratikleşme gereği olarak görüyoruz. Toplumsal gruplar arasındaki barış ihtimalini eşitliğin geliştirilmesiyle beraber güçlendirebileceğimizi düşünüyoruz.

Çatışmalar sonrası çatışan gruplar arasında diyalog kanallarının açılması da ancak eşitlik talebiyle mümkün olacaktır. Öte yandan, farklı eşitsizlikleri tecrübe etmiş, hak temelli sivil toplum örgütlerinde dahi eşitsizlik anlarına maruz kalmış gençler olarak çalıştığımız ortamları dönüştürmenin aktivizmin önemli bir parçası olduğunun farkında olarak yola çıkıyoruz.

Adres

HASANPAŞA MAH. İRFANBEY SOK. KARDEŞLER İŞ HANI NO:10, D:21, 34722 Kadıköy/İstanbul

E-posta

info@esitlikdiyalog.org

Bu web sitesi Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Derneği Türkiye Temsilciliği’nin katkıları ile hazırlanmıştır.